Dom UNESCO Vlkolínec

Návštevnícke centrum „Domu UNESCO Vlkolínec“ od roku 2018 reprezentuje nielen Vlkolínec, ale aj ostatné UNESCO pamiatky na Slovensku. V jeho priestoroch sa nachádzajú tri výstavné priestory/miestnosti.

1. Pivnica sa využíva na fotografické, panelové výstavy a ako zázemie pre remeselníkov prezentujúcich tradičné ľudové remeslá z Vlkolínca a regiónu Liptova.
2. Komora je najmenší výstavný priestor a slúži na menšie výstavy.
3. Izba je hlavný výstavný priestor, v ktorom sa okrem výstav konávajú rôzne besedy, tvorivé dielne, prezentácie remeselníkov, premietania alebo malé školenia.

Aktuálne môžete v priestoroch Domu UNESCO Vlkolínec vidieť výstavu príroda Vlkolínca, panelovú výstavu história Vlkolínca, diela umelcov, ktoré vznikli vo Vlkolínci počas rôznych sympózií, podujatí a stretnutí vo Vlkolínci.

Dom UNESCO Vlkolínec ponúka návštevníkom možnosť zakúpiť si vkusný suvenír. Od magnetiek cez hrnčeky, perá, tričká, zberateľské nálepky, turistické známky po vkusné výrobky z dreva ako píšťalky, fujary, valašky a dokonca aj hračky.

Návštevník si z domu UNESCO môže odniest propagačné materiály o Vlkolínci a atrakciách v blízkom Ružomberku či regióne Liptov. Personál Domu UNESCO rád s návštevníkmi podiskutuje či poinformuje o rôznych témach súvisiacich s Vlkolíncom či jeho okolím.

Od spustenia prevádzky sa v dome UNESCO Vlkolínec konalo množstvo výstav, z ktorých môžeme spomenuť fotografickú výstavu medveďov nafotených v okolí Vlkolínca, výstavy obrazov Vlkolínca, výstavy samorastov, panelové výstavy na rôzne témy a množstvo iných. Diskusie, prehliadky Vlkolínca na rôzne témy, tvorivé dielne pre deti, tradičné zdobenia vianočných stromčekov, ale najmä prezentácie ľudových remesiel, ktoré každoročne počas letných mesiacov dopĺňajú ponuku pre návštevníkov Vlkolínca.

Dom UNESCO Vlkolínec je návštevníkom prístupný celoročne, s výnimkou mimosezónnych pondelkov. Aktuálnu otváraciu dobu nájdete v sekcii Informácie / Otváracie hodiny.

Kontakty:
Adresa:
Dom UNESCO Vlkolínec
Vlkolínec 9081
034 03 Ružomberok

tel: +421 918 596 432
e-mail: info@vlkolinec.sk