Klaster Liptov
Ružomberok.sk / Návštevník mesta    
Vlkolínec

Na jubilejný jarmok prišlo 15 tisíc ľudí

13. 06. 2016

RUŽOMBEROK (13.6.2016) – Takmer 200 stánkov s rozličnými druhmi tovaru, remeselníkmi, občerstvením, ale aj veľmi pestrý a kvalitný program. A skutočne mimoriadne vysoká – rekordná – návštevnosť. Taký bol jubilejný 30. ročník Ružomberského jarmoku 3. a 4. júna na Hlinkovom námestí.

Peter Nagy, Kollárovci, Barbora Švidraňová, Horkýže Slíže, orchester Berkyho Mrenicu, ale aj talentovaná ružomberská mládež či RK Jazz Band patrili medzi hlavné ťaháky jarmoku. „Mám veľmi dobré pocity. Účasť verejnosti prekonala všetky rekordy z predchádzajúcich ročníkov. Ľudia sa dobre zabávali, cítili, mohli relaxovať, občerstviť sa, nakúpiť, pripravili sme im aj bohatý kultúrny program," poznamenal primátor Ružomberka Igor Čombor.

Jarmok začal v piatok popoludní, námestie pred radnicou žilo až do polnoci. V sobotu sa pokračovalo od rána až do neskorých večerných hodín. Mesto Ružomberok a Kultúrny dom Andreja Hlinku (KD AH) sa tak postarali o výnimočné podujatie, na ktoré sa bude ešte veľmi dlho spomínať. „Teší nás aj návštevnosť. S hrdosťou môžem oznámiť, že na jubilejný jarmok prišlo počas obidvoch dní približne 15 tisíc ľudí, čo je najviac spomedzi doterajších ročníkov," uviedol rekordnú štatistiku riaditeľ KD AH Ján Pavlík.

Ukážková zábava publika gradovala najmä počas vystúpení nestarnúceho Petra Nagya či čoraz populárnejších Kollárovcov. „Program bol veľmi zaujímavý a bohatý, každý si mohol vybrať to, čo sa mu páči," povedal Ján Pavlík. Z pohľadu návštevnosti bola úspešná aj sobota, k čomu prispel nielen program, ale aj dobré počasie.

Organizátori zaznamenali na 30. ročník Ružomberského jarmoku pozitívne reakcie a ohlasy zo strany verejnosti, ako aj hostí či návštevníkov z iných miest. „Hoci má Ružomberok trhové právo už takmer 700 rokov, pokračovať v tejto novodobej tradícii je pre mesto veľmi dobrý krok vpred," zakončil primátor Igor Čombor.


rk jarmok 5.jpg rk jarmok 3.jpg rk jarmok 4.jpg rk jarmok 2.jpg rk jarmok 1.jpg


Za sekciu zodpovedá: Dom unesco (+421 918 596 432), Jaňák Pavol