Klaster Liptov
Ružomberok.sk / Návštevník mesta    
Vlkolínec

Hrabovo pri Ružomberku napadnú piráti

23. 06. 2016

RUŽOMBEROK (23.6.2016) – Môžete sa o tom na vlastné oči presvedčiť v sobotu 2. júla. Piráti nebrázdia len morské hladiny, ale vylodiť sa môžu pokojne aj pri Ružomberku. V rekreačnej lokalite Hrabovo je pripravené športovo-zábavné dopoludnie pre deti,mládež i celé rodiny s názvom Deň malých pirátov. Piráti sa dokonca rozhodli, že vstupné vyberať nebudú, akcia je tak pre všetkých zadarmo.

Rodinne ladená akcia s pirátskou tematikou odštartuje o 10:00, koniec je naplánovaný na 13:00. O zábavu sa postarajú piráti, chýbať nebudú pirátske doplnky, maskoti, originálne súťaže, maľovanie na tvár, nafukovacie atrakcie. Predvedú sa tanečnice Pool dance, tanečný projekt dance2sport a Jogabatic Trio.

Na deti, ktoré prekonajú pirátske nástrahy a ukážu svoju odvahu, čakajú na konci súťažného zápolenia pirátske diplomy a zatiaľ tajná odmena.

Deň malých pirátov organizuje nezisková organizácia Active life v spolupráci s mestom Ružomberok. Akciu finančne podporilo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky. Ďalšími partnermi projektu sú ski&bike family park Malinô Brdo, Deva, Bonavita, Visit Liptov , Kultúrny dom Andreja Hlinku, OZ Hrabovská dolina, Mestská televízia Ružomberok, Ružomberský hlas, spravodajský portál Ružomberok 24 a Spoločník.

Po jednej popoludní ešte program nekončí. Piráti síce opäť vyplávajú na cesty, ale o 14:00 začína ďalší program Hurá prázdniny, ktorým sa školáci rozlúčia so školským rokom, privítajú letné prázdniny a v rekreačnej oblasti Hrabovo otvorí letná sezóna. Opäť poteší bohatý program. Zapojiť sa môžete do meraného tréningu v downhille, pretekov pre dospelých a deti na kolobežkách.

Súťažiť sa bude vo varení kotlíkového gulášu. Pozrieť si môžete exhibíciu cyklotrialistu Jána Kočiša, exhibíciu a autogramiádu motocyklového pretekára Štefana Svitka. Hudobný program vyplnia Cellmates, Chiki Liki Tu-a, Billy Barman aLe Payaco.

Nezisková organizácia Active life už v spolupráci s mestom Ružomberok vlani zorganizovala Zábavný beh Kyslíkovou cestou. Účastníci športového podujatia spoločne slávnostne otvorili novú Kyslíkovú cestu v krásnom prostredí rekreačnej oblasti Hrabovo.


den malych piratov PLAGAT.jpg


Za sekciu zodpovedá: Dom unesco (+421 918 596 432), Jaňák Pavol