Klaster Liptov
Ružomberok.sk / Návštevník mesta    
Vlkolínec

Do Ružomberka mieri 2000 turistov

23. 09. 2016
RUŽOMBEROK (23.9.2016) – Významná udalosť čaká naše mesto začiatkom februára 2017. Budeme totiž hostiť jubilejný 50. zimný zraz Klubu slovenských turistov (KST). Očakáva sa účasť približne 2000 ľudí zo všetkých regiónov Slovenska, ako aj zahraničia. 

Organizátorom podujatia je KST a Mesto Ružomberok. „Je to pre nás veľká výzva. Úspešné zvládnutie takejto náročnej akcie môže významným spôsobom pomôcť imidžu mesta," hovorí Martin Hromada, vedúci oddelenia regionálneho rozvoja a kultúry mestského úradu. Ako ďalej hovorí, Ružomberok má všetky podmienky a predpoklady zhostiť sa zrazu 2. až 5. februára na výbornú.

Program začína vo štvrtok 2. februára na Námestí slobody slávnostným otvorením. Budú k dispozícii suveníry mesta, mapy, premietanie filmov oRužomberku, Vlkolínci. „Každý deň zrazu sú naplánované turistické trasy, ktoré sme vytypovali vspolupráci s KST. Snažíme sa ukázať najkrajšie miesta u nás ako napríklad Hrabovo, Čutkovo, Malinô Brdo, Vlkolínec, možno Čebrať a Veľký Choč. Pôjde o trasy pre peších turistov, novinkou by mali byť skialpinisti so svojim programom," dodáva Hromada.

Okrem turistiky čaká na účastníkov aj kultúrny program. V rámci neho majúú byť napríklad cestovateľské besedy so zaujímavými ľuďmi. V sobotu 4. februára v športovej hale Koniareň stretnú všetci účastníci zrazu, vystúpi folklórny súbor Liptov, Alkana a ešte jeden zaujímavý hudobný hosť.

Najväčším problémom pre organizátorov je bezpochyby zabezpečenie ubytovania. Nájsť totiž nocľah pre dvetisíc ľudí v hlavnej časti zimnej sezóny nie je jednoduché. „Podarilo sa nám nájsť spoločnú reč s ubytovacími zariadeniami, niektorými internátmi. Do ponuky dáme aj všetky komerčné zariadenia, využijeme aj možnosti našich škôl," načrtol Hromada.

Pri príležitosti jubilejného 50. zimného zrazu turistov vRužomberku vydá radnica niekoľko špeciálnych propagačných materiálov. K dispozícii bude tiež odznak, ktorý dostanú všetci účastníci podujatia.


logo farebne.jpg


Za sekciu zodpovedá: Dom unesco (+421 918 596 432), Jaňák Pavol