Klaster Liptov
Ružomberok.sk / Návštevník mesta    
Vlkolínec

TISÍCI NÁVŠTEVNÍK V DOME UNESCO

19. 11. 2018
Dom UNESCO bol otvorený 1. novembra 2018 a trvalo len 15 prevádzkových dní, aby dosiahol svoj prvý míľnik, ktorým je tisícka návštevníkov.

V sobotu 17. novembra v popoludňajších hodinách nastal ten čas, kedy si expozície Domu UNESCO vo Vlkolínci prezrel tisíci návštevník.

„Keďže Dom UNESCO je otvorený len krátko a nie každý návštevník Vlkolínca využije jeho služby a zavíta do jeho priestorov, ani sme nedúfali, že to príde tak skoro", informuje pracovník Domu UNESCO.

Zloženie návštevníkov bolo rôznorodé a za týchto prvých pár dní to boli najmä Slováci a Česi. Netreba zabúdať ani na francúzskych a belgických študentov či návštevníkov zo Španielska alebo Kórey.

Čo sa týka nových expozičných priestorov, návštevníci sa zaujímajú napríklad o to, či je budova Domu UNESCO pôvodná alebo zrekonštruovaná. Častejších návštevníkov Vlkolínca zaujíma napríklad to, odkedy už Dom UNESCO funguje, ako bude otvorený a čo návštevníkom ponúkne.

Tešíme sa na to, kedy budeme môcť poinformovať o ďalšom míľniku, čo sa týka počtu návštevníkov a dúfame, že 5000 by sme mohli dosiahnuť ešte tento rok, prípadne začiatkom januára budúceho roka.

Návštevníci si od otvorenia môžu v Dome UNESCO prezrieť dočasné expozície, ktorými sú:
1. Fotografická výstava fotografa Juraja Vohnouta, na ktorej návštevníkom ukazuje vybrané zábery Vlkolínca, ktoré sa nachádzajú v jeho novej knihe Vlkolínec - 25 rokov v UNESCO.
2. Výstava publikácií, tlačovín a letákov, ktoré ukazujú Vlkolínec v rôznych podobách za obdobie od zápisu Vlkolínca do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
3. Maľby a diela množstva autorov, ktoré ukazujú návštevníkom diela, ktoré vznikali priamo vo Vlkolínci najmä počas umeleckých sympózií a sústredení.
4. Minivýstavka UNESCO pamiatok na Slovensku.0004.jpg 0002.jpg 0003.jpg 0001.jpg


Za sekciu zodpovedá: Bradiaková Erika, Jaňák Pavol