Klaster Liptov
Ružomberok.sk / Návštevník mesta    
Vlkolínec

RELÁCIA TELEVÍKEND AJ VO VLKOLÍNCI

03. 04. 2019
Poslednú marcovú nedeľu do Vlkolínca opäť zavítal štáb Slovenskej televízie, ktorý sprevádzal pracovník Informačného centra Ružomberok.

Slovenská televízia sa už dlhoročne snaží propagovať Slovensko s jeho prírodnými, kultúrnymi či historickými krásami.

Jedným zo spôsobov propagácie sú tematické relácie o Slovensku. Je ňou aj relácia Televíkend, ktorá už tradične ponúka divákom najmä reportáže o prírode a turistike, ale aj o kultúre a zaujímavostiach.

Štáb relácie Televíkend do Vlkolínca zavítal už pred pár rokmi a vznikla z toho zaujímavá reportáž o Vlkolínci a výstupe na vrch Sidorovo, ktorý sa týči nad ním.

Tentokrát sa redaktorka relácie Televíkend Martina Kacinová nechala inšpirovať okolím Vlkolínca. Počas natáčania štáb podnikol viacero krátkych prechádzok za zaujímavými lokalitami Ružomberka, konkrétne mestskej časti Biely Potok.

Prvá zastávka bola na Skalke nad Bielym Potokom, odkiaľ sa každému, kto sa tam vyberie, naskytnú výhľady na blízke okolie.

Druhým cieľom bola prírodná pamiatka, ktorá sa nachádza na Podsuchej a sú ňou Travertínové terasy Bukovinka.

Ďalšou zastávkou bol Vlkolínec, kde si štáb prezrel, čo sa za obdobie od posledného natáčania zmenilo a urobil si zastávku v Dome UNESCO. Po obednom odpočinku ich kroky viedli na neďaleký kopec Horný diel, kde sa nachádzajú typické Vlkolínske senníky a panoramatické výhľady na Vlkolínec a okolité pohoria.

Čerešničkou na torte bolo natáčanie tradičného Vynášania Murieny v Bielom Potoku spojené s ochutnávkou Belanských šulkov, ktorým štáb reportáž ukončil.

Veríme, že sa štábu v našej nádhernej prírode páčilo a zavítajú k nám ešte mnohokrát, aby poinformovali o tom, čo Liptov a Ružomberok ponúka.

Na záver len pripomíname, nezabudnite si cez víkend naladiť STV a pozerať Televíkend, ktorý vás možno aj inšpiruje na návštevu Vlkolínca a iných zaujímavých miest.IMG_1892.JPG IMG_1890.JPG IMG_1894.JPG IMG_1896.JPG


Za sekciu zodpovedá: Dom unesco (+421 918 596 432)