Klaster Liptov
Ružomberok.sk / Návštevník mesta    
Vlkolínec

PRÍSTUPOVÁ CESTA DO VLKOLÍNCA JE PRIPRAVENÁ NA ZIMU

06. 12. 2018
Počas minulého týždňa využili cestári vhodné počasie a pustili sa do prípravy na zimu.

V priebehu týždňa označili celú trasu z Bieleho Potoka až do Vlkolínca. Značenie pozostáva z drevených tyčí s farebným vrcholom, ktorý je počas sneženia dostatočne viditeľný na to, aby vodič snežného pluhu v prípade, že je cesta zasnežená a zafúkaná závejmi, videl kde sa nachádza okraj vozovky.

Je to veľmi dôležité, nakoľko snežný pluh by mohol odhrnúť aj miesta v blízkosti vozovky, ktoré nemajú spevnené podložie a v prípade, že by na to miesto vošlo auto, tak do snehu môže v lepšom prípade zapadnúť a v horšom prípade by to mohlo skončiť aj tragicky.

Cestári taktiež pooznačovali aj prekážky ktoré sa nachádzajú v blízkosti vozovky alebo do nej svojou časťou zasahujú, aby do nich snežný pluh nenarazil. Sú to stromy, stĺpy, zábradlia, či skaly vedľa cesty a iné.

Pred strmým stúpaním z parkoviska v Trlenskej doline pribudla príkazová dopravná značka prikazujúca použiť snežné reťaze. A kúsok pred najväčším stúpaním cestári pripravili posypový materiál, keďže práve v tomto mieste sa počas takmer celej zimy na ceste tvorí ľad. Tvorbu ľadu majú na svedomí početné pramene, ktoré sa nad cestou nachádzajú a keď odtokový žľab zamrzne, alebo je zasypaný snehom, tak voda tečie v malom úseku aj po ceste.

V prílohe nižšie môžete vidieť pár fotografií toho, čo na trase do Vlkolínca cestári pripravili, aby ste sa mohli v zime bezpečne dopraviť do Vlkolínca v ktorom sa na vašu návštevu teší kolektív Domu UNESCO.Trlenska dolina 02.jpg Trlenska dolina 06.jpg Trlenska dolina 07.jpg Trlenska dolina 03.jpg Trlenska dolina 08 Dopravna znacka.jpg Trlenska dolina 05.jpg Trlenska dolina 09.jpg Trlenska dolina 10.jpg Trlenska dolina 12.jpg Trlenska dolina 04.jpg Trlenska dolina 13.jpg Trlenska dolina 14.jpg Trlenska dolina 15 Vlkolinec.jpg Trlenska dolina 11 strk.jpg Trlenska dolina 01.jpg


Za sekciu zodpovedá: Bradiaková Erika, Jaňák Pavol