Klaster Liptov
Ružomberok.sk / Návštevník mesta    
Vlkolínec

KALENDÁR: TAKTO CHUTÍ VLKOLÍNEC 2

08. 01. 2019
Mesto Ružomberok vydalo aj tento rok nástenný kalendár Vlkolínca.

Keďže o kalendár s tradičnými Vlkolínskymi jedlami, ktorý vyšiel minulý rok k 25. výročiu zapísania Vlkolínca do svetového zoznamu UNESCO, bol veľký záujem, pracovníci ružomberskej radnice pripravili jeho pokračovanie, ktoré priblíži dvanásť receptov tradičných vlkolínskych jedál.

Kalendár graficky spracoval Jaroslav Maga, texty a recepty pripravila Erika Bradiaková a o fotografie sa postaral Peter Berčík ktorý na nich zachytáva ľudí z Vlkolínca, s ktorými sa dlhé roky stretával a zhováral sa s nimi.

Recepty vás v jednoduchosti naučia, ako si pripraviť jedlá z tradičných surovín, ktoré patrili k životu vo Vlkolínci. V textoch sú zámerne použité miestne názvy pre priblíženie toho, ako sa kedysi vo Vlkolínci hovorilo.

Z jedál tu nájdete napríklad opekance s bryndzou, švábku na kyslo, krapne, makové šúlance, zapraženú kyslú, vianočný chlebovník a iné.

Kalendár je pre záujemcov v obmedzenom množstve k dispozícii v Dome UNESCO vo Vlkolínci. Preto neváhajte a uvedený kalendár si zadovážte.

Majiteľov uvedeného kalendára chceme osloviť, aby si vyskúšali jedlá podla receptov pripraviť a ochutnali ich. A ak budú s výsledkom spokojní, môžu sa o recepty podeliť so známymi, aby v tejto modernej dobe tradičné vlkolínske jedlá neupadli do zabudnutia.01.jpg 02.jpg small.jpg


Za sekciu zodpovedá: Dom unesco (+421 918 596 432)