Klaster Liptov
Ružomberok.sk / Návštevník mesta    
Vlkolínec

DOM UNESCO VO VLKOLÍNCI JE OTVORENÝ PRE VEREJNOSŤ

01. 11. 2018
Od 1. novembra 2018 je pre verejnosť sprístupnený Dom UNESCO vo Vlkolínci.

V Dome UNESCO (DU) sú pre návštevníkov aktuálne nainštalované dve výstavy a jedna expozícia.

Prvou výstavou je fotografická výstava fotografa Juraja Vohnouta, na ktorej návštevníkom ukazuje vybrané zábery Vlkolínca, ktoré sa nachádzajú v jeho novej knihe Vlkolínec - 25 rokov v UNESCO. Komu sa uvedené fotografie budú páčiť, má možnosť si uvedenú knihu priamo na mieste aj zakúpiť.

Druhou výstavou je výstava publikácii, tlačovín a letákov, ktoré ukazujú Vlkolínec v rôznych podobách za obdobie od zápisu Vlkolínca do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
Touto cestou vyzývame návštevníkov, ktorí disponujú nejakou publikáciou, ktorú v zbierke nenájdu a sú ochotní ju darovať, aby tak učinili, za čo im budú zamestnanci DU vďační a rozšíria tak zbierku týchto materiálov.

Dočasná expozícia, ktorá je zriadená v najväčšej expozičnej miestnosti a tvoria ju maľby a diela množstva autorov, ukazuje návštevníkom diela, ktoré vznikali priamo vo Vlkolínci najmä počas umeleckých sympózií a sústredení. Z autorov môžeme spomenúť najmä lokálneho, už nežijúceho, autora Jána Guráňa a jeho jedinečné maľby Vlkolínca.

V neposlednej rade v DU nájdu návštevníci vysunuté pracovisko Informačného Centra v Ružomberku, kde sa môžu dozvedieť čo to o Vlkolínci, okolí s možnosťou odniesť si z Vlkolínca nejaký malý suvenír.

Aktuálna jesenná otváracia doba v Dome UNESCO je každý deň od utorka do nedele v čase od 9:00 do 17:00 hod. Pondelky sú v Dome UNESCO vyčlenené pre administratívu a počas nich je pre verejnosť DU uzavretý. Jesenný režim otváracej doby bude až do 14. decembra 2018.

Tešíme sa na všetkých návštevníkov, ktorí si nové priestory, výstavy a expozície vo Vlkolínci prídu pozrieť, alebo sa len tak zastavia zohriať v chladných dňoch pri horiacom krbe.

O ďalších aktivitách, činnostiach, výstavách v novootvorenom DU sa návštevníci budú môcť dozvedieť na stránke: www.vlkolinec.sk, ktorá sa aktuálne pripravuje v úplne novom modernom šate.02.jpg 04.jpg 09.jpg 03.jpg 05.jpg 01.jpg 08.jpg 06.jpg 07.jpg


Za sekciu zodpovedá: Bradiaková Erika, Jaňák Pavol