Klaster Liptov
Ružomberok.sk / Návštevník mesta    
Vlkolínec

DOM UNESCO UŽ NEOBÍDETE BEZ POVŠIMNUTIA

29. 03. 2019
Na základe podnetov a postrehov od začiatku prevádzky v Dome UNESCO Vlkolínec vznikla potreba viditeľnejšieho označenia samotnej budovy Domu UNESCO.

Keďže návštevníci Vlkolínca sú dlhodobo upozorňovaní, aby pri návšteve nevstupovali do súkromných dvorov a domov, tak vznikol problém s tým, že množstvo návštevníkov nevedelo, že môžu vojsť do priestorov novootvoreného Domu UNESCO, ktorý nebol dostatočne označený.

Nespočetné množstvo návštevníkov sa pred novostavbou zastavilo, obzeralo si ju a nahliadalo do dvora, avšak vojsť dovnútra sa neodvážili, preto ako prvotný krok bolo označenie vstupných dverí, čo však bolo len dočasné riešenie.

Po dlhých úvahách, ako situáciu riešiť, sa naskytlo riešenie, ktoré je podľa nás vkusné a nie veľmi rušivé.

Keďže najtradičnejší materiál vyskytujúci sa vo Vlkolínci je drevo, označenie ani nemôže byť iné, ako vyrobené z dreva a prírodných materiálov.

To, či sa vám spôsob, akým sme novostavbu označili pozdáva, môžete posúdiť pri vašej najbližšej návšteve Vlkolínca, počas ktorej veríme, že zavítate aj do prevádzky v Dome UNESCO, ktorú už tentokrát istotne neprehliadnete.01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.jpg 06.jpg


Za sekciu zodpovedá: Dom unesco (+421 918 596 432)